Поширені способи знайти хорошого лікаря

Поширені способи знайти хорошого лікаря Є кілька способів знайти лікаря, якому можна довірити своє здоров’я і не побоюватися, що вас «залікують». Ми розглянемо про деякі особливості організації роботи сучасних лікарів, враховуючи які, можна знайти перевіреного фахівця, гідного довіри.

Два найпоширеніші способи — попросити порекомендувати знайомих, або, якщо знайомств недостатньо — через Інтернет, скориставшись сервісом пошуку лікарі в Україні doc. Досвід багатьох і поради самих лікарів свідчить про те, що шукати потрібно саме лікаря, а не клініку; і тому є причини.

З часу появи і розвитку ринку комерційної медицини, лікарі стали поєднувати роботу в державних медичних установах з роботою в приватних клініках. Деякі з фахівців згодом повністю перейшли на роботу в приватний сектор, а багато хто залишився за сумісництвом в рідній районній поліклініці чи лікарні.

Один і той же лікар може паралельно вести прийом в декількох приватних клініках і в одній муніципальній. До того ж, лікарі, як і всі ми, можуть змінити місце роботи, тому при пошуку фахівця не варто орієнтуватися тільки на те, що у клініки гучне ім’я, або, навпаки, маловідоме.

В Інтернеті є багато сайтів, в тому числі, регіональних, на яких можна знайти відгуки пацієнтів про ту чи іншу клініці або фахівця.

Якщо ви хоч раз скористаєтеся сервісом згаданому вище, ви напевно помітите, що, відгуки різних людей про одну й ту ж клініці будуть дуже різними: в будь-якому випадку — неоднорідними. І, якщо ви подивитеся на пару-трійку відгуків про те, що в такий-то клініці нешанобливо розмовляють на ресепшені або по телефону, а такий-то фахівець, ведучи прийом, просто грубіянить, ви навряд чи захочете продовжити своє знайомство з цією клінікою і навряд чи перегляньте інформацію про інших лікарів, які в ній працюють.

Ласкаво просимо

Як театр починається з вішалки, так візит в який-небудь заклад, куди ви прийшли отримати послуги (читай — залишити свої гроші) починається з того, як вас приймають. Тому обурення клієнта, до якого поставилися без належної поваги, не встиг він переступити поріг, цілком можна зрозуміти. Враження про клініку в цілому таке первинне «спілкування», звичайно, створює, але не завжди означає, що лікар, який працює в ній і так потрібний вам — поганий або неуважний фахівець.

На тих же сервісах, присвячених відгуками про клініки, є відгуки пацієнтів про досвід спілкування з конкретними фахівцями. Найкраще, складаючи своє враження про лікаря, орієнтуватися саме на ці відгуки. Часом пацієнти описують такі подробиці свого візиту до лікаря, прочитавши які, у вас не залишиться сумнівів на користь того чи іншого лікаря.

Для того щоб знайти якомога більше відгуків про лікаря що цікавить вас, можна просто набрати його ім’я і спеціалізацію в пошуковій системі і переглянути всю інформацію, яка про нього є. До того ж, в одній клініці послуги одного і того ж лікаря можуть коштувати дорожче, а в іншій — дешевше: таким чином ви зможете вибрати, куди піти.

Самі лікарі кажуть, що враження про клініку, про її рівень та реальний авторитет варто складати по лікарях, які в ній працюють, а не навпаки: по «розкрученості» або не дуже широкої популярності клініки, про рівень її фахівців.

У будь-якому випадку, чим більше клініка дорожить своєю репутацією, тим ретельніше її керівництво ставиться до підбору персоналу.

Сир буває безкоштовним тільки…

На відміну від приватних медичних установ, муніципальні поліклініки змушені приймати в штат тих фахівців, які «до зарізу потрібні» на сьогоднішній момент. Адже дуже часто буває так, що на цілий великий район міста ні в одній державній поліклініці немає потрібного фахівця, і люди, які можуть собі це дозволити, йдуть за допомогою в приватну.

Основний «мінус» муніципальної клініки в тому, що там часто працюють ті, хто тільки починає свою кар’єру, згоден на невелику зарплату, або з якихось причин не може знайти місце в приватному секторі. Тому не доводиться дивуватися, що рівень фахівців, які працюють в районних поліклініках, буває не дуже високий.

Набагато рідше, але, теж буває, коли дійсно хороший лікар працює в муніципальній поліклініці просто тому, що крім нього, в окрузі фахівців його напрямку — немає.

Самі лікарі відзначають, що, з появою сервісів, які дозволяють пацієнтам розміщувати на загальний огляд детальні відгуки про лікарів, їх робота стала абсолютно відкритою для оточуючих. Навіть для лікаря і клініки актуально поняття «Інтернет-рейтинг»: адже і він тепер впливає на вибір, який робить їх потенційний новий пацієнт.