Зарядка для втомлених ніг

Зарядка для втомлених ніг Одна з найпоширеніших причин втоми в ногах — застій крові і лімфи. Зазвичай симптоми виникають вечорами, може турбувати відчуття тяжкості, на стопах з’являються набряки. Коли людина перебуває у вертикальному положенні, сила тяжіння заважає венозній крові і лімфі підніматися з нижніх кінцівок вгору. Згодом венозні стінки і клапани слабшають, розтягуються, розвивається варикозне розширення вен.

Найпростіший спосіб розвантажити судини ніг — підняти їх до рівня серця або вище. Потрібно просто лягти і підкласти під гомілки подушку. Більш просунуті можуть спробувати позу йоги — вона називається «віпаріта карані», або «поза зігнутою свічки». Потрібно лягти на підлогу, притуливши сідниці до стіни (під них можна підкласти подушку) і витягнути ноги вгору. У такій позі необхідно перебувати 3-5 хвилин, з кожним разом збільшуючи час, поки не дійдете до 10 хвилин.

Зробіть ванну для ніг

Для цієї процедури потрібно тазик з теплою водою, в якому потрібно розчинити столову ложку солі. Цей спосіб добре підходить для зняття напруги в м’язах ніг. При набряклості стоп після теплої ванни потрібно прийняти холодну. Тривалість процедури — 15-20 хвилин.
Якщо немає часу і бажання наливати воду в тазик і розводити в ній сіль, можна прийняти теплий душ.

Використовуйте масажний валик для ніг

Цей найпростіший масажер може мати різні конструкції, його можна придбати в аптеці або ортопедичному салоні. Сядьте на стілець, покладіть валик на підлогу, поставте на нього ноги і покатайте взад-вперед. Замість спеціального масажера можна використовувати качалку, невеликий м’ячик або будь-який інший відповідний предмет. Цей спосіб особливо хороший при плоскостопості. Можно купити і професійний масажер для ніг, для прикладу тут https://casadavip.com.ua/massazher-dlya-nog/, який швидко допоможе впоратись з проблемою втоми ніг.

Ходіть босоніж

Лікарі стверджують, що ходьба босоніж корисна в багатьох відносинах. Вона допомагає зменшити втому і біль у ногах, сприяє загальному оздоровленню, її можна застосовувати як процедуру для загартовування. Починати потрібно з м’яких поверхонь — землі, трави або піску в теплу пору року.
У домашніх умовах підійдуть спеціальні килимки, які продаються в ортопедичних салонах. Досить десяти хвилин ходьби босими ногами в день. Поступово ви звикнете до нових відчуттів, шкіра на ваших підошвах стане більш товстою, і можна буде освоювати інші поверхні.

Гімнастика для стоп

Є маса спеціальних вправ, які допомагають розвантажити і зміцнити м’язи стоп і гомілок:
У положенні лежачи: відтягування шкарпеток (згинання та розгинання стоп), ковзання стопою однієї ноги по гомілці іншої, піднімання п’ят (з положення, коли стопи стоять на підлозі).

У положенні сидячи: повороти стоп всередину з одночасним згинанням пальців, підгортання стопами килимка з м’якої тканини, захоплення пальцями стоп різних предметів, розведення і зведення п’ят, не відриваючи шкарпеток від підлоги.
У положенні стоячи: піднімання навшпиньки, обертання стопи за годинниковою стрілкою і в зворотному напрямку при піднятою нозі, повороти тулуба, не відриваючи стоп від підлоги, присідання.