Умови отримання іноземцем статусу ФОП та вимоги законодавства на початок 2022 року.
Вітаю вас, шановні читачі!
У цій статті маю на меті, окреслити загальні вимоги та технічні питання, що пов’язані з реєстрацією ФОП у нотаріуса. Інформація стосуватиметься громадян України, та громадян іноземних держав, які планують розпочати економічну діяльність, згідно вимог законодавства на початок поточного, 2022 року.
Варто зазначити одразу, що процедура реєстрації приватної діяльності у формі ФОП для громадян України та іноземців має одні й ті ж вимоги. Реєстрацію здійснюють згідно положень Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Особа, яка вирішила розпочати таку діяльність, має підготувати низку документів, але в цілому, процедура нескладна.
Для належного виконання всіх вимог, раджу звернутися до кваліфікованого нотаріуса.
Тож, для оформлення ФОП, вам потрібно підготувати такі документи (для громадян України):
- заяву за формою №1 щодо державної реєстрації ФОП;
- паспорт або ID-картку;
- картку платника податків.
Для іноземних громадян:
- паспорт з нотаріально засвідченим перекладом та/або документ на тимчасове (постійне) проживання;
- картку платника податків (для іноземців).
Часто постає питання, а чи будь-який іноземний громадянин може розпочати підприємницьку діяльність в Україні? Тобто — набути статус Фізичної особи-підприємця?
Законодавство передбачає, що статусу ФОП може вільно набути громадянин будь якої держави, який перебуває на території України законно. Тому для формування пакету документів потрібна посвідка. Її відсутність ще не є підставою для відмови у реєстрації приватної діяльності. Тут все залежить від випадків безвізу між Україною та країною іноземця.
Щоб оформити ФОП, у першу чергу необхідно вирішити, у якій сфері, напрямку та з яким видом економічної діяльності ви працюватимете. Для цього треба буде здійснити кілька кроків.
Зокрема, на кінець минулого року в країні діяв такий алгоритм:
1. До пакету документів для реєстрації підприємницької діяльності входять: заяви, форми, доручення, квитанції та ін.
2. Обов’язкова реєстрація в ЄДР юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців або громадських формувань.
3. Отримання виписки з Єдиного державного реєстру.
4. Отримання печатки/штампу (якщо потрібно).
Яким чином відбувається оподаткування фізичної особи-підприємця для іноземців?
· фізичні або юридичні особи, які не є резидентами, не можуть бути платниками податку першої-третьої груп, згідно Податкового кодексу України;
· фізичну особу, яка є громадянином іншої держави, вважають податковим резидентом тільки тоді, коли вона є зареєстрованим ФОП в Україні.
У нашому офісі, що знаходиться адресою: м. Київ, вул. О. Гончара, 55, оф.11, телефон: 067 633 14 32, ви можете отримати безкоштовну консультацію та покроковий план, як діяти на кожному з етапів реєстрації. Детальнішу інформацію щодо нотаріальних послуг можна знайти на офіційному сайті: notary-chulovsky.kiev.ua та на моїй офіційній сторінці в соціальній мережі.
Сподіваюся, інформація була для вас корисною. До нових зустрічей!