RSS |

Як правильно доглядати за дитячими зубами Сучасні мами починають піклуватися про здоров’я зубів своїх дітей ще під час вагітності. Адже науково доведено, що мікроби, які переносять карієс, передаються від матері плоду. Тому лікарі радять вилікувати всі зуби ще на перших місяцях вагітності, поки у ембріона ще не з’явилося зачатків зубів. І такими порадами нехтувати не варто.

Відразу ж після появи малюка на світ потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни, щоб не передати дитині своїх мікробів: ні в якому разі не облизувати його соски і ложечки, навіть якщо вони впали на підлогу або на землю під час прогулянки — носіть з собою воду і серветки, в них точно немає «каріозних монстрів». Як тільки у малюка з’являються перші зубки, потрібно привчати його їх чистити. Правда, не всім дітям подобається ця процедура. Але сучасна індустрія пропонує нам безліч способів як знизити неприємні відчуття у немовлят: спеціальні серветки для зубів з фруктовим смаком, різноманітний арсенал зубних щіток і паст для самих маленьких.

Одна з особливостей карієсу у ранньому дитячому віці — дуже швидке його поширення. В організмі дитини взагалі всі процеси проходять швидше, тому може статися так, що місяць тому всі зуби у дитини були здорові, а вже вчора ви помітили на них карієс, причому не в одному місці, а в декількох. Тому і лікувати карієс потрібно як можна швидше, інакше, цілком може бути, що ще через місяць зуб потрібно буде видаляти.

Деякі батьки взагалі вважають, що лікувати молочні зуби немає сенсу, вони ж все одно потім зміняться на постійні. Але видалення — це теж не вихід. По-перше, відсутність одного зуба, а тим більше кількох, впливає на процес пережовування їжі. І за один-два роки, що дитина проведе без зуба(-ів), вона цілком може заробити гастрит. При тому, що постійні передні різці, як правило, з’являються тільки до семи років, а жувальні зуби взагалі до 11-річного віку. А при появі нового зуба на місці давно віддаленого цей термін ще зростає приблизно на рік. Подумайте, чи варто своїми руками перетворювати свого малюка в «беззубого старого» зі всіма витікаючими звідси наслідками, вже краще своєчасно лікувати уражені карієсом молочні зубки тим більше сучасна стоматологія пропонує практично безболісне лікування зубків у діточок. Дізнатись про лікування зубів у дітей можна на на сайті дитячої зубної клініки. Згадана дитяча зубна клініка пропонує всі види стоматологічних послуг для дітей з гарантованою якістю та провідними фахівцями, яким можна довірити саме сокровенне – здоров’я дитини.

Нерідко на молочних зубах з’являється наліт, який, як правило, служить ознакою дисбактеріозу. Щоб він більше не з’являвся, потрібно звернутися до педіатра або гастроентеролога, що привести в норму флору кишечника дитини. Видалити цей наліт вдома практично неможливо, краще звернутися до дитячого стоматолога. При цьому така процедура — це скоріше професійна чистка, а не відбілювання. Що стосується останнього, дітям його не проводять до 14 років. У нашій країні це заборонено законом. Іноді трапляється так, що у дитини зуби на нижній щелепі, як кажуть, «один до одного», а на верхній все суцільно уражені карієсом. Таке трапляється нерідко, тому що саме на нижній щелепі знаходяться протоки слинних залоз і зуби внизу краще омиваються слиною, багатої мінералами.

Стоматологи часто рекомендують при початковому карієсі «сріблити» зуби дитини. А батьків турбує, що після цієї процедури зубки стають темними і некрасивими. Звичайно, сріблення можна замінити реставрацією, але це процес набагато довший, а малюкові часом буває нелегко і десять хвилин висидіти в кріслі стоматолога, не те що годину. Так що при лікуванні зубів маленької дитини потрібно в першу чергу думати про здоров’я цих самих зубів і дитячих нервів, а не про зовнішній вигляд.

Що стосується чищення зубів, краще якщо до трьох років це будуть робити батьки — результат буде краще. А вже після трьох років можете навіть спробувати запропонувати малюкові електричну зубну щітку, природно під вашим наглядом. І все ж основні навички догляду за зубами і порожниною рота формуються у молодшому шкільному віці, в той же період, коли дитина вчиться писати. Адже ці навички — важливий етап у розвитку дрібної моторики. І якщо відразу не навчити дитину чистити зуби правильно, пізніше зробити це буде так само складно, як змінити почерк.


Comments are closed


Последние новостиШоу-бизнес в фото