Де і як купувати автозапчастини

Де і як купувати автозапчастини Якщо ваше авто зламалося з якої б то не було причини і тепер потребує ремонту, то вам швидше за необхідно буде замінити запчастини. Тому вам саме час дізнатися куди найкраще буде звернутися.

Коли ви самі вирішили зайнятися ремонтом самостійно, то потрібно починати з самого очевидного і першорядного — вибору деталей.

Як правильно вибирати деталі

Для будь-якого ремонту, навіть не пов’язаного з авто, є одне життєве правило: «Скупий платить двічі». Що це означає щодо ремонту автомобіля: бажаючи заощадити частину суми люди за часту купують підробки або просто не якісні запчастини, які потім швидко виходять з ладу, попутно ламаючи і зношуючи пов’язані з ними деталі.

Для того щоб це не відбувалося потрібно хоч трохи розбиратися в запчастинах.

Класифікація автозапчастей

Оригінальні — це запчастини, як правило, виробляються відомою фірмою для певного заводу зі збору автотранспорту. Характерними відмітними рисами є:

  • Торговий знак заводу на упаковці
  • Для кого вона призначена
  • На запчастини одним із способів (штамп, виливок логотипу, штрих код, бирка, голограма) вказується завод-виготовлювач
  • І як це не дивно звучить — висока ціна.

Неоригінальні — це запчастини, практично в точності копіюють оригінальні, але не мають прив’язки до певного заводу, тому їх ціна трохи нижче.

Перші дві групи характеризуються відмінною якістю.

Сірі запчастини — це такі запчастини у яких немає сертифікації і швидше за все вони мають порушену систему виготовлення. Вони придатні для установки в авто, тих випадках якщо вони не впливають на безпеку. Наприклад: спойлери, декоративні елементи салону і зовнішнього вигляду, певні деталі кузова. В жодному разі не можна встановлювати «сірі» запчастини рульового управління, КПП або підвести.

Підробки — самий небезпечний вид деталей, який ви можете встановити в своє авто. Вони має виключно зовнішню схожість з оригіналом без належної внутрішньої обробки і дотримань норм і стандартів виготовлення.

Правила при купівлі запчастей

Намагайтеся не використовувати запчастини бувші у використанні і не купуйте ні в кого їх з рук і тим більше по оголошенню, коли відразу не можна повністю оглянути деталь на предмет пошкоджень.

Зверніться за консультацією до професіонала, якому ви довіряєте.

Якщо продавець сказав, що це оригінальна запчастини попросіть сертифікат, він є обов’язковим супровідним документом.

Звертайтеся до офіційного виробника. Пройдіться по магазинах. Не поспішайте купувати у першого-ліпшого. Дізнайся ціни, щоб зорієнтуватися в ціні. Так ви зможете дізнатися, чому той чи інший елемент дешевше або дорожче.

Не женіться за дешевизною. Найчастіше низька ціна пов’язана з тим, що це підробка і має погану якість.

Намагайтеся купувати в спеціалізованих магазинах, які користуються популярністю. Для прикладу для японських автомобілів можна подивитись автозапчастини у спеціалізованому магазині japan-cars.

Задавайте питання, в жодному випадку не соромтеся. Допитливість — це не порок і не варто плутати його з неосвіченістю. Нормальні організації знають свій товар і можуть проконсультувати вас відразу або попросять вас почекати, щоб дати повнішу інформацію про товар.

Попросіть каталог. У більшості дилерів він є.

Зверніть увагу на представлений асортимент товарів. Якщо це мульти брендовий магазин то вам запропонують альтернативні запчастини від інших виробників.

Уточніть, чи поширюється на конкретну запчастина гарантія і які її умови.

Уточнюйте хто виробник, не купуйте автозапчастини від приватників в більшості випадків це підробки жахливої якості, які не тільки швидко прийдуть в непридатність.
Після того як ми з’ясовували як правильно купувати запчастини для вашого залізного коня, перейдемо до наступного пункту.

Де купувати автозапчастини

Дилерські центри — тут ви знайдете оригінальні запчастини. Ці постачальники запчастин безпечні та якісні, вони дбають про збереження свого статусу. Крім цього дилер здатний запропонувати найнижчу ціну на оригінальні запчастини через відсутність посередників.

Авторинки — тут представлено безліч продавців, але з досить однотипним товаром, оскільки вони в основному користуються одними і тими ж постачальниками. При покупці запчастин на авторинку слід посилити свою пильність. Найчастіше там продають контрафактний товар, підробки і відреставровані деталі під виглядом нових.

Інтернет магазини — відносно новий, швидко розвивається, динамічний сегмент ринку автопрому. Останнім часом невпинно набирає популярності в силу глобалізації, загальної доступності інтернету, можливості економити час і замовляти рідкісні деталі, які важко знайти в офлайні. Хоча і у нього є свої підводні камені, такі як ненадійність і сумнівність деяких сайтів, але це можна легко вирішити звертаючись до великих перевірених магазинів у яких багато позитивних відгуків і офіційні представництва певних виробників.

Це, мабуть, всі місця, де можна купувати автозапчастини. Я свідомо не включив в цей список їх виробників, оскільки далеко не всі компанії працюють з кінцевим покупцем. Вони спрямовують свої зусилля тільки на оптових клієнтів. Пам’ятайте головне — при виборі запчастини та місця де ви її будете купувати, зберігайте холодну голову, не поспішайте робити поспішні покупки, якщо виникають сумніви, краще відмовтеся. Через невірно прийняте рішення постраждаєте в першу чергу ви, ваш автомобіль і ваш гаманець.