RSS |

На який палець надіти кільце? Кожен православний в знак того, що пам’ятає про муки Господа на хресті, з моменту хрещення і до самої смерті повинен носити натільний хрестик. Крім того, нерідко надягають обручки з молитовними написами, браслети з образами, ладанки, освячені паски і інші речі з церковними символами. При цьому не всі розуміють, що означає той чи інший символ і як правильно його носити.

Хрестик носіть розп’яттям вгору

Найголовнішою особистою річчю для кожного християнина, безсумнівно, є натільний хрест. Найбільш поширена форма православного хреста — восьмикутний, на зворотному боці найчастіше буває нанесена молитва «Спаси і збережи». Натільні хрестики можуть бути зроблені з будь-якого металу або з дерева. Носити їх можна на чому завгодно: на ланцюжку, шкіряному шнурку, міцній нитці. Головна вимога — хрестик повинен бути освячений в церкві. При цьому священик читає дві особливі молитви. Вони містять прохання до Господа Бога, щоб Він влив небесну силу в хрест і щоб цей хрест охороняв свого власника.

Після хрещення хрестик носять на шиї під одягом. Поверх одягу його одягають тільки священики. А ось декоративні хрести мирянам дозволяється носити поверх одягу як звичайну ювелірну прикрасу.

До натільного хрестика слід ставитися з особливим благоговінням. Наприклад, церковний статут зобов’язує цілувати його після кожної вечірньої молитви.

На який палець надіти кільце?

В даний час прийнято носити кільця з молитовними написами, найчастіше — «Спаси і збережи». Перші кільця з написом «Спаси і збережи» з’явилися в монастирях і пропонувалися паломникам як сувенір і оберега. Зараз їх продають в багатьох церковних крамницях і ювелірних магазинах, для прикладу можете подивитись православні кільця в 925.com.ua, де великий вибір та помірні ціни при високій якості самих виробів.

Щоб частинка святої сили, захована в виробах, стала справжнім символом віри і шанування Всевишнього, кільце після покупки обов’язково слід освятити. Носити його необхідно на великому, вказівному або середньому пальці правої руки. Саме цими пальцями хрестяться православні християни. Якщо ж власник такого кільця вінчаний, то надіти його можна на безіменний палець і носити разом з обручкою.

У народі вважається, що найбільшою силою володіють срібні кільця з молитовними написами. Цей метал очищає і захищає від нечисті, а також злих, заздрісних людей.

Пояс врятує від проблем і хвороб

Нерідко православні християни носять на тілі пояс Пресвятої Богородиці. Історія святині така. Матір Божа власноруч сплела пояс з верблюжої вовни, який і носила до кінця свого земного життя. Зараз ця реліквія зберігається в Афонському монастирі. Щоб кожен міг запозичити у неї частинку святості, ченці виготовляють пояски, прикладають їх до поясу Богородиці, а потім продають прихожанам.

Поясом Богородиці можна оперізувати талію, руку або голову. Постійно носити його не обов’язково, але при вирішенні важливих життєвих проблем, а також під час хвороби, надягати його просто необхідно — поверх або під одяг.

Якщо річ забрудниться — не біда, її можна випрати. Робити це краще без миючих засобів, а воду після прання не виливати в каналізацію. Корисно полити нею кімнатні рослини.

Браслет одягають на будь-яку руку

Браслети з іконками з’явилися порівняно недавно — 10-20 років тому, але швидко набули популярності у віруючих. Церква ставиться до них неоднозначно. Одні священики вважають, що на таких браслетах наштампованих спотворені портрети святих, тому носити їх — святотатство.

Інші вважають, що носити такий браслет — богоугодна справа, адже віруючі за допомогою цієї речі намагаються зайвий раз нагадати собі про нескінченної доброти Божої. При цьому абсолютно неважливо, на якій руці його носити і в який бік звертати лики святих. Головне, щоб браслет з іконками був освячений в церкві.

Ладанку потрібно скласти особисто

Церква дозволяє віруючим носити на тілі маленькі частинки різних святинь, щоб постійно бути поруч з Божою благодаттю, яка в них міститься. Це можуть бути частинки мощей святих, фрагменти їх одягу, земля і камінчики з місць їх поховань, освячений церковний ладан, образок, пляшечка зі святою водою і т.п. Їх складають у спеціальний мішечок або коробочку і обов’язково освячують у церкві. Носять ладанку на шиї або поясі.

У народі вважається, що вміст ладанки повинен скласти сам християнин з дорогих його серцю святих речей або отримати її від близьких родичів. А якщо ладанка складена в магазині, вона не буде володіти тими священними якостями, які особливо близькі прихожанину.

Статьи по теме:


Comments are closed


Последние новостиШоу-бизнес в фото