RSS |

Мікози Найчастіше зараження мікозами відбувається через взуття, одяг, предмети побуту, манікюрні інструменти, на які потрапили мікрочастинки шкіри і нігтів, що містять елементи грибка, — повідомляється на сайті medextour.com.

Захворювання, викликані паразитичними грибками, називаються мікозами (від грец. Mykes — «гриб»). Різновидів мікозів дуже багато, адже в природі налічується кілька сотень здатних паразитувати на нашому тілі грибків.

Перевірте себе!

Ознаками оніхомікозу (ураження грибком нігтів) є потовщення нігтьової пластини, зміна її кольору, деформація, поява на ній смуг, відшаровування або ломкість нігтя.

Мікози стоп або долонь (перші більш поширені) проявляються вираженим лущенням шкіри, іноді — її почервонінням.

Ураження гладкої шкіри викликаються найчастіше грибами (дерматомікози) або грибами роду Candida (кандидоз шкіри). Зазвичай утворюються в місцях, які потіють і піддаються тертю, — в шкірних складках паховій області, пахвовій зони, під молочними залозами. Тут утворюються почервоніння, лущення, у ряді випадків — потовщення рогового шару.

Трихофітія (стригучий лишай) викликається грибками Trichophyton tonsurans, рідше — Trichophyton violaceum. Вражає волосяну частину голови — волосся обламуються біля кореня.

Важливо

Найчастіше зараження мікозами відбувається через взуття, одяг, предмети побуту, манікюрні інструменти, на які потрапили мікрочастинки шкіри і нігтів, що містять елементи грибка.

Зараження відбувається не у всіх випадках контакту з грибковою інфекцією, адже шкіра людини має захисні властивості. Розвиток грибкової мікрофлори пригнічується завдяки рівню рН. А особливий хімічний склад шкірного сала створює захисну мантію, перешкоджаючи проникненню інфекції. Однак якщо на шкірі є мікротріщини, попрілості, потертості, грибкам набагато простіше на ній влаштуватися, так що ризик зіткнутися з мікозами значно вище.

Небезпека зараження збільшується і при таких захворюваннях, як вегетосудинна дистонія (вона супроводжується підвищеною пітливістю), варикозне розширення вен, імунодефіцитні стани, цукровий діабет, а також після тривалого прийому антибіотиків.

Щоб не заразитися грибковою інфекцією, потрібно дотримуватися правил профілактики:

Не можна носити чуже взуття та одяг, користуватися чужими рушниками, гребінцями. Якщо потрібно надіти «казенне» взуття (наприклад, ковзани напрокат), слід, повернувшись додому, вимити ноги і обробити підошву будь-яким місцевим протигрибковим препаратом.

Взуття можна продезінфікувати розчином формаліну, 40%-им розчином оцту. Ефективні побутові ультрафіолетові сушки для взуття: після 6-8 годин опромінення таким приладом воно надійно знезаражується зсередини.

Якщо хтось в сім’ї хворий грибком нігтів або стоп, здоровим її членам треба раз на тиждень обробляти стопи протигрибковим кремом.

У хворого повинні бути свої ножиці, кусачки, пилочки для нігтів. Якщо уражені не всі нігтьові пластини, то для здорових і хворих нігтів треба використовувати окремі інструменти.

У домашніх умовах продезінфікувати інструмент для манікюру можна за допомогою спирту: у ньому гриби гинуть через 2:00, або потримати в дезінфікуючому розчині — наприклад, аламіноле.

На замітку

Практично всі грибкові захворювання виліковні, хоча не завжди успіх приходить швидко. Мікози гладкої шкіри проходять, як правило, за 2-4 тижні. Поразки волосистої частини голови — в середньому за 1-1,5 місяця. Шкіра долонь і підошов очищаються від грибка протягом 3-4 тижнів. При ураженні нігтів лікування триває до повного відростання здорових нігтьових пластин. На це йде від 3 до 5 місяців при захворюваннях нігтьових пластин рук і до 9 місяців при ураженнях нігтів на ногах.


You must be logged in to post a comment Login


Последние новостиШоу-бизнес в фото