В Україні почав зростати готівковий долар

В Україні почав зростати готівковий долар В Україні тривають досить серйозні проблеми з курсом національної валюти. Гривня втрачає свої позиції в порівнянні з американським доларом. У вівторок, 19 травня, офіційно стало відомо про те, що готівковий долар подорожчав відразу на 28,32 копійки. Тепер відповідний показник складає вже 22,9818 гривні. Мова в даній ситуації йде про середньостатистичний показник по всій країні. Даний ріст відбувся в порівнянні з тими показниками, які були зафіксовані в понеділок, 18 травня. Безпосередні учасники валютних торгів підтверджують інформацію про те, що максимальний курс купівлі американського долара досяг рівня 22,2 гривні в той час, як аналогічний мінімальний показник зупинився на 22,0 гривнях. У цьому зв’язку активізувалися уповноважені фахівці, які намагаються заспокоювати цивільне населення яке цілком логічно хвилюється. На думку експертів, дана негативна ситуація носить виключно тимчасовий характер, і в самий найближчий час вона нібито повинна буде стабілізуватися. Не секрет, що в нинішніх важких економічних умовах подібні валютні коливання для України не є сюрпризами.

Традиційно паралельно зі зростанням курсу готівкового долара збільшується вартість і євро. Відповідний показник у вівторок збільшився ще на 18,71 копійки. Тепер він становить 23,5941 гривні. Разом з тим на 15,11 копійки зросли і продажу єдиної європейської валюти. У деяких випадках євро можна продати за 24,9 гривні, а ось покупка в такому випадку зупинилася на рівні 25,0 гривень. Учасники валютних торгів підтверджують факт того, що відразу на 6,9 копійки зріс середній український курс покупки 10 російських рублів. Мова в даній ситуації йде про 3,989 гривні за 10 рублів. У той же час середній курс продажу збільшився на 10 копійок, до рівня 4,666 гривні. Банківські структури пропонують максимальний курс готівкової покупки, який зупинився на показнику в 4,35 гривні за 10 рублів. У той же час мінімальний рівень продажів склав 4,5 гривні. Справедливості заради слід зазначити, що такі зміни з курсом російського рубля були цілком очікуваними відразу ж після зростання готівкового курсу долара і євро.

Подивитись курси українських банків на сьогодні можна на Minfin.com.ua.

Слідом за серйозними економічними проблемами і падінням національної валюти український простір став страждати через численні додаткові проблем в найрізноманітніших сферах діяльності. Державна служба статистики України підтверджує, що в квітні поточного року і без того досить серйозний спад промислового виробництва в Україні досяг рівня 21,7 відсотка. В даному випадку уповноважені фахівці воліли не враховувати показники тимчасово окупованого півострова Крим і частини Донбасу, яка знаходиться під контролем російсько-терористичного війська. Виходить так, що через війну, кремлівську агресію суттєво погіршується ситуація також і на мирних українських територіях. У попередні місяці вищевказаний спад у порівнянні з аналогічним періодом в 2014 році становив 21,1 відсотка, але в квітні занадто негативна обстановка знову посилилася.

З жалем профільним експертам і в минулому місяці довелося констатувати факт того, що зростання виробництва в річному вираженні в порівнянні з 2014 роком знов не відбулося. Судячи з офіційними статистичними даними, найбільший спад показників стався у сфері видобутку кам’яного та бурого вугілля. Мова в даній ситуації йде відразу про 56,1 відсотка, що вже є серйозним приводом для занепокоєння. Паралельно з тим у сфері виробництва коксу і продуктів нафтопереробки падіння відбулося на 43,6 відсотка. Виробники автотранспортних засобів в той же час змушені були зіткнутися зі зниженням на 31,7 відсотка. Експерти висловлюють впевненість у тому, що зараз існують всі передумови для того, що дані проблеми в подальшому будуть виключно посилюватися. Цілком очікувано в квітні в порівнянні з березнем був відзначений спад в плані поставок газу, електричної енергії, пари, а також кондиціонованого повітря. Навіть у фармацевтиці та у виробництві хімічних речовин падіння склало 12,6 і 12,1 відсотка відповідно.

Негативні показники, зафіксовані у квітні, дещо розчарували представників промислового виробництва, адже в березні 2015 року порівняно з лютим відбулося навіть підвищення показників на 9,6 відсотка. У лютому по відношенню до січня відбувся спад на 1,6 відсотка. Неозброєним поглядом помітні постійні коливання офіційних даних, які мають властивість змінюватись в залежності від існуючих зовнішніх і внутрішніх обставин. Справедливості заради слід також зазначити, що в цілому різні галузі промислового виробництва в Україні падають протягом кількох останніх років. Відповідний процес стартував ще до політичних баталій і подальшого збройного конфлікту з Російською Федерацією. Поточний стан справ лише погіршує і без того існуючі раніше проблеми.

Добавить комментарий